Novinky

CESTOU ČCHI-KUNGU PRO ŽENY | 24.3.2019

   V sobotu 30.3. v 8.00 Vás zvu na energetickou a hormonální snídani pro tělo duši.

Čchi-kung jako metoda patří do somatických přístupům které pomáhají rozvíjet vnitřní harmonii i harmonii se světem. Využívá pozornost a imaginaci, kdy při vnějším pohybu zaměřujeme svou pozornost dovnitř, kde vědomě vnímáme a tvoříme své pocity…

   

Účinky cvičení:

- harmonizuje se hormonální systém (stres, chronická únava a vyčerpání, potíže s otěhotněním, menstruační  bolesti,  potíže s menopauzou atd.)

  • - podpora léčby: cysty, myomy, zatvrdliny prsou, nádory apod.
  • - objevení a přijetí  vnitřní ženy
  • - uvolnění zablokovaných emocí, pochopení sama sebe, sebe-láska.

 

   Přijďte vyzkoušet účinky energetických dechových fyzických cvičení s prvky ČCHI-KUNGU pro ženy, které mají pro ženu blahodárný účinek na všech úrovních jejího systému.

 

   Těší se na Vás ŽANET, dotykový a pohybový terapeut, průvodce na vědomé Cestě .

   

Workshop Kundalini jógy s Vaškem Hnízdilem | 18.3.2019

Srdečně vás zveme na prožitkový workshop Kundalini jógy na téma Muž a žena - tanec dvou krásných polarit s Vaškem Hnízdilem v sobotu 6. dubna od 15 do 18 hod. Cílem této lekce bude poznat podstatu vitality, odložit tlaky našich všedních životu a naladit se na vibrací štěstí. 

 

Kundalini jóga je velmi mocná, účinná, dynamická jóga podpořená hudbou, zpěvem manter, pranayam (dechových cvičení), bandhas (tělesných uzávěrů), asán (tělesných pozic) a meditací. Dovoluje odblokování energetických kanálů, zlepšuje cirkulaci prány v těle a vyvažuje emoční těla žáka. Kundalini jóga je nejrychlejší cestou k transformaci, světlu, jednotě a osvícení. Buduje vyvážený vztah mezi tělem, myslí a duší.

 

Praktikování Kundalini jógy přináší zvýšení životní energie žáka se zřetelem na správné držení těla. Umožňuje rozvinutí studentova vědomí více spojeného s intuicí a vnitřní moudrostí. Jak v pravidelných hodinách, tak v intenzivních kurzech kundalini jógy skupinová energie dovoluje otevření čtvrté čakry, čímž se spontánně tvoří atmosféra opravdové sounáležitosti, jednoty a přátelství mezi účastníky.

 

Cena workshopu 480 Kč

 

 

24.3.2019 ZDRAVOTNÍ JÓGA S VYUŽITÍM JÓGA BLOKŮ | 14.3.2019

24.23.2019, 9 - 11,30hod neděle  - ČISTĚ PRAKTICKÝ WORKSHOP S VYUŽITÍM JÓGA BLOKŮ

Máte někdy obavy z některých pozic, že je nezvládnete nebo nedosáhnete na zem ? Necítíte se v některých pozicích bezpečně nebo vás při nich bolí záda?

Pak ZDRAVOTNÍ JÓGA inspirovaná učením Iyengar jógy s využitím JÓGA BLOKŮ  je možná tou pravou cestou pro vás.

V první části workshopu v YANGOVÉ LEKCI budeme společně rozvíjet stabilitu v labilitě, kdy přes plynulé přechody s využitím jóga bločků zkusme nacítit rozdíl v pocitu tahu, tlaku a přepětí .... Nebudeme hledat dokonalost, ale vyváženost, harmonii a pokusíme se pochopit rozdíl, který je vždy pro nás ukazatelem na naší cestě za poznáním, pochopením a vlastní praxí.

V  druhé části své tělo i mysl zklidníme v JINOVÉ LEKCI, která bude velmi jemná, pozorná a léčivá vůči našemu tělu i mysli. Bude to takový vhled do našeho rozhodování jestli setrvat nebo jít dál ... ve svém životě i jógové praxi.

Díky využití jóga bloků si budeme moci v pozicich více hrát, tvořit,pohybovat se ,dát volnost své fantazii a současně využít těch nejlepších terapeutických účinků, které jóga nabízí. Závěrečná relaxace bude také krásnou inspirací využití jóga bloků v jedné z nejvyuživanějších relaxačních pozic - v šávásáně.

Těším se na vás Silvie Krčmová fyzioterapeutka a lektorka vědomého pohybu

AKCE v měsíci březnu se Silvií Krčmovou | 22.2.2019

AKCE V MĚSÍCI BŘEZNU 2019

Krásné pomalu předjarní období si můžete obohatit některou z akcí, které pro Vás připravuji v měsíci březnu.

 

3.3.2019 v neděli od 18-19:30hod se můžete opět těšit na TERAPEUTICKOU JIN JÓGU SE ZÁVĚREČNOU MEDITACÍ

Ve spolupráci s Žanet Slováčkovou jsme vytvořily velmi jemnou, pomalou, pohodovu lekcit tak, aby jste se v jejím závěru nerušeni svým tělem mohli kliedně ponořit do svého nitra a projít se cestou krásného sebepoznání.

 

6.3.-27.3.2019 bude probíhat velmi intezivní MINI KURZ DIASTÁZA A JEJÍ TERAPIE A PREVENCE středa 18-20HOD

Kurz je určen opravdu pro všechny, bez rozdílu diastázy, po porordu, po císařském řezu, boelstí zad, potíže se zažíváním, při dechových obtížích, špatném trávení, zažívání, u skolióz, ....

DIASTÁZA nebo-li rozestup břišních svalů má mnoho příčin a velmi často je jen důsledkem obtíží, které se dají pravidelným správným cvičením změnit, jen je potřeba začít a pochopit, kde má každý sám svoji příčinu. Nejnovější informace nejen z oboru fyzioterapie, praktické cvičení, skripta a pomůcky jsou v cenně kurzu. Kurz je v uzavřené skupince max 8.osob, tak aby každý po zkončení kurzu dosáhl svých cílů a pochopení souvislostí na svém vlastním těle.

 

24.3.2019 ZDRAVOTNÍ JÓGA -  IYENGAR JÓGA WORKSHOP S BLOČKY

Tento cyklus workshopů inspirovaný Iyengar jógou a obohacený o mederní terapeutické, fasciální, pohybové techniky a dechové techniky s využitím nejrůznějších pomůcek jsem si vybrala proto, že si myslím, že obohatí každého z vás, stejně jako oslovil i mě.
Iyengar jóga je neustále se vyvíjející metoda s důrazem na precizní nastavení jednotlivých pozic, logické sekvence a osobní přístup lektorky.

Středobodem této metody je uvědomění si svého těla, rozvíjení pochopení sebe sama. Na každé lekci získáte od lektorky detailní slovní navedení, vysvětlení léčebných účinků pozice a manuální dopomoc v případě potřeby tak, aby jste plně využili vašeho potenciálu a cítili se v pozici dobře.

Přirozená logika sekvencí pozic jemně, nenásilně a bez úsilí, rozvíjí individuálně vaše tělo i mysl. Využití pomůcek a principů zdravého pohybu je tou nejideálnější cestou pro dosažení těch nejlepších účinků, které každá pozice našemu tělu nabízí. Cílem workshopu není nastavit klienta do pozice pasivně, ale pomoci mu ukázat cestu, kterou se do ní díky JÓGA BLOČKU  dostane SÁM :) těším se na vzájemné předání zkušeností, prožitků a obohacení.

 

 

Silvie Krčmová fyzioterapeutka a lektorka vědomého pohybu jógy a pilates 

 

 

 

 

Hot jóga s Katkou | 22.2.2019

V neděli 3.3. 2019 další lekce Hot jógy

 

Hot joga přináší spoustu benefitů: 

 

-posílení imunitního systému a prevence proti virovým onemocněním

- zvýšení kapacity plic, posílení srdeční činnosti

- protažení a posílení svalů, zlepšení celkové rovnováhy

- zlepšení krevního oběhu a pročištění lymfatického systému

- zlepšení stability

 

 

Vaše tělo během praxe protáhne svaly, šlachy, vazy a klouby. Díky stlačování orgánů a intenzivnímu proudění okysličené krve se rozehřejete zevnitř směrem ven. Tím dochází k očištění Vašeho těla nejen zvenku, ale i zevnitř.

 

Těší se Katka Kalabusová 

1 2 3 4 starší »

O nás

Jóga a pilátes centrum Přerov spojuje dlouholetou zkušenost s přátelským přístupem ...

Kontakt

Žerotínovo náměstí 14, Přerov 750 00

777 346 082, 774 371 799

info@jogapilatescentrum.cz